Od środy 6 maja wraca rower miejski. Trzy nowe stacje w Luboniu.

Od środy 6 maja wraca rower miejski. Trzy nowe stacje w Luboniu.
05.05.2020

W związku ze stopniowym „odmrażaniem” gospodarki przez władze państwowe, od środy – 6 maja – samorządy mogą ponownie uruchomić systemy rowerów miejskich. Luboński wystartuje o północy z wtorku na środę (z 5 na 6 maja), wówczas zostanie przywrócona pełna funkcjonalność systemu.

Podczas przerwy związanej z wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania z LRM, rowery były sprawdzane na bieżąco. Jak zapewnia operator LRM, jednoślady nadal będą dezynfekowane podczas każdej wizyty serwisowej na stacji. Każdy rower będzie dezynfekowany średnio dwa razy dziennie.

Warto zaznaczyć, że mieszkańcy Lubonia będą mieli kolejne trzy stacje do swojej dyspozycji. Nowe stacje zostały zlokalizowane przy Zespole Szkół, Placu Bojanowskiego oraz w Parku Siewcy. W związku z uruchomieniem tych trzech nowych stacji użytkownicy będą mieli do dyspozycji kolejne 24 rowery.

Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi, ale z uwagi na wciąż trwający stan epidemii zalecamy zachowania środków ostrożności, takich jak:

  • używanie rękawiczek ochronnych,
  • dezynfekowanie i częste mycie rąk.

 

Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – z więc także podczas korzystania z roweru miejskiego obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.