Rozpoczęliśmy nowy sezon Lubońskiego Roweru Miejskiego!

Rozpoczęliśmy nowy sezon Lubońskiego Roweru Miejskiego!
05.03.2021

1 marca rozpoczął się kolejny sezon roweru miejskiego w Luboniu!

Podczas przerwy zimowej jednoślady przeszły dokładne kontrole i niezbędny serwis, aby w pełni gotowe móc wyjechać na ulice miasta.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców dodajemy kolejne trzy stacje rowerowe znajdujące się w okolicach Ośrodka Kultury, Targowej i LOSIR. Ich rozmieszczenie będzie można sprawdzić na mapie w aplikacji i na stronie głównej.

Nowe stacje to również więcej rowerów do dyspozycji użytkowników. Łącznie w tym roku dostępnych będzie aż 88 jednośladów.

To nie jedyna zmiana, w tym sezonie zmienia się również taryfa.

Koszt pierwszych 30 minut wynajmu roweru wyniesie 1 zł (dotychczas od 21. do 60. minuty obowiązywała opłata 2 zł), a od 31. do 60 minuty wypożyczenie będzie kosztowało 2 zł. Oznacza to, że cena za pierwszą godzinę wypożyczenia wyniesie 3 zł. To wzrost o 1 zł, ale w zamian tańszy i wydłużony będzie pierwszy przedział czasowy od 1 do 30 minuty (dotychczas już od 21. minuty opłata wynosiła 2 zł). Zmiana ta wpisuje się w rosnący średni czas wypożyczenia roweru miejskiego.

Przypominamy, że system w Luboniu jest kompatybilny z Poznańskim Rowerem Miejskim. Oznacza to, że wypożyczone w Poznaniu rowery standardowe 3G można zwracać na stacjach w Luboniu i odwrotnie – rowery wypożyczone w Luboniu można zwracać na stacjach 3G w Poznaniu.

Sezon Lubońskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.